Secret Empire – Kto stojí za najväčšou zradou v celom Marvel univerze?

O čom je vlastne Secret Empire?

Secret Empire ja najnovší ohlásený event v komiksovom svete Marvel. Hydra získala silného spojenca a potajme formuje svoj najväčší útok všetkých čias. Marvel sľubuje, že ide o najväčšiu komiksovú udalosť tohto tisíc ročia. Dokonca vyhlásilo, že po tejto udalosti nevýjde najbližšie dva roky žiadny ďaľší event – niečo čo sa nestalo od Temnej Vojny z roku 2002. Čo všetko tomu predchádzalo a kam to smeruje? Poďme si to zhrnúť pekne poporade ..

Názov: Secret Empire 
Autor: Nick Spencer 
Rok vidania: 2017 
Lokalita: Earth 616 (hlavné Marvel univerzum)

Článok obsahuje spoilery z nasledujúcich komiksových titulov: 
Captain America: Dimension Z 
All-new All-different Captain America 
Captain America: Steve Rogers

All-new All-different Marvel

Jedno prekvapenie za druhým – tak by sa dalo nazvať momentálne dianie v komiksovom Marveli. Univerzum momentálne zažíva najväčšie zmeny v celej svojej histórií a tie, úprimne, nebývajú prijímané s otvorenou náručou. Medzi najkontroverznejšie zmeny patria ženská Thor, mŕtvy Wolverine, multimiliardár Peter Parker alebo nahradenie známych postáv ich mladšími verziami – vačšinou inej národnosti, rasy alebo pohlavia. To, či sú zmeny trvalé, povedať nevieme, ale jedno je isté: Najväčšie zisky pre Marvel prichádzajú z filmov a herci nám už starnú .. viete kam tým smerujem?

Jednou takouto zmenou bolo aj nahradenie postavy Captain America. Po udalostiach v Dimension Z Steve Rogers prišiel o svoje sérum supervojaka, čím neprišiel nielen o svoju silu, ale aj rapídne zostarol. Tým pádom bol Kap nútený ísť na predčasný dôchodok a predať štít ďalej, a to Falconovi (Sam Wilson), ktorý ho drží dodnes.

Veľkolepý návrat najväčšieho hrdinu Ameriky

Ale ako už je v Marveli zvykom, nič netrvá večne. Captain oslavoval 30. júna 2016 svoje 75te výročie a Marvel popri tejto udalosti ohlásil jeho veľkolepý návrat. O to sa v príbehu Avengers Standoff postarala entita známa ako Kobik, ktorá vznikla pri rožtiepení predmetu schopného meniť realitu – Cosmic Cube (v filmovom svete známe aj ako Tesseract, len tam má úplne iné vlastnosti). Kobik napriek nesmiernej moci mala výzor a zmýšlanie malého dievčaťa, vďaka čomu bola donútená k uskutočneniu mnoha vecí. Jednou z tých vecí bolo vrátenie séra supervojaka naspať Stevemu Rogersovi… a pravý Captain America sa vrátil. Či?

Cap je spať! .. Počkať, prečo sa nikto neteší?

Hneď po Avengers Standoff bola predstavená nová séria Captain America: Steve Rogers, ktorá dokázala spraviť jedno z najväčších internetových haló nielen medzi komiksovými fanúšikmi.  Vyšlo najavo, že Steve Rogers je v skutočnosti od druhej svetovej vojny tajným agentom Hydry! Ako je to možné? Zhrňme si to všetko pekne pohromade…

  • Spomínal som, že Kobik bola entita v podobe malého vystrašeného dievčatka. Vďaka tomu bolo ľahké usúdiť, že bude aj ľahko manipulateľná.
  • Tento fakt využil vodca Hydry Red Skull. Získal si priazeň Kobik a donútil ju myslieť si, že ideály Hydry sú tie správne.
  • O tom, že Kobik je verná Skullovi netušil nik, iba samotný Skull a Kobik.
  • Kobik, rovnako ako aj Cosmic Cube, bola schopná meniť realitu.

A tým sa dostávame k jadru veci. Kobik bola nakoniec zmanipulovaná Skullom až do takej miery, že si myslela, že je jeho vlastná dcéra. Tu už bola ochotná pre neho spraviť všetko.. a tým myslím naozaj všetko. Kedže bola schopná ovládať realitu, sľúbila Skullovi, že prepíše minulosť jednej konkrétnej osoby. A to sa jej aj podarilo.

História trochu inak

Keď bol Steve Rogers ešte malý chlapec, žena s menom Elisa Sinclair (známa taktiež ako Madame Hydra) ho odobrala od jeho matky a poslala do súkromnej akadémie, kde bol vychovaný na ideáloch Hydry. Steve patril medzi fyzicky najslabších žiakov, čo malo za následok, že bol často šikovaný. No aj napriek tomu v ňom videla Madame Hydra potenciál a nemýlila sa – ako dvojitý agent narukoval do Americkej armády a bol vybraný pre tajný projekt Supervojaka, ktorý z neho urobil Kapitána Ameriku. Hydra takto získala najsilnejšie eso proti Aliancií. Aj keď vojna nedopadla pre Hydru dobre, Steve dostal príkaz od Madame Hydry aby pokračoval vo svojom utajení ako dvojitý agent Hydry – až do doby, kým si ho sama nevyhľadá.

Chybička se vloudila

Skullovi sa splnil sen, jeho najväčší nepriateľ mu nielenže slúži, ale vždy sa mu aj pekne pokloní nahý od pol pása hore s vytetovaným znakom Hydry na hrudi. Ktomu Rogersa vymenovali aj ako riaditeľa Shieldu, proste radosť žiť. Ale Skull nevedel o jednom malom detaile – Rogers je síce lojálny Hydre, ale nie jemu. A ten má s ňou svoje vlastné plány… Tu nechcem zasahovať do detailov, zo série sa nakoniec vyrojilo naozaj zaujímavé čítanie a mne neostáva nič iné, ako vám to len odporučiť. Séria Captain America: Steve Rogers je momentálne na 16tom diely a ten priamo nadväzuje na nový event Secret Empire. Z tej zatiaľ vyšlo len nulté číslo 19. apríla.

Heil Hydra Steve Rogers!

A čo hovoríte na záporáka Rogersa vy? A ako celkovo vnímate smer ktorým sa teraz Marvel berie? Podeľte sa s nami v komentároch. 😉

 

 

 

 

Odpovedať

Pridaj prvý komentár!

Upozorni ma, keď
wpDiscuz