Čo sa dá zistiť z nového traileru Thor: Ragnarok?

Prvý trailer k pripravovanému tretiemu pokračovaniu ságy o severskom bohovi vyšiel tento týždeň a priniesol dosť rozpolčité pocity. Poďme si zhrnúť z neho to najzáujimavejšie:

Thor a Zeppelini? Vážne?

Jedno je isté – Thor: Ragnarok bude rozdielny ako jeho dvaja predchodcovia. Hneď z prvu nás prekvapí hudba 80-tych rokov od Led Zeppelin, ktorá nám dáva najavo, že tento film bude bláznivý. Podoba s úspešnými Strážcami Galaxie je zrejmá, Marvel vsádza na to, čo im funguje. Ale predsalen, nečakali sme pri filme, ktorý ma v názve udalosť predstavujúcu koniec celého Asgardu niečo iné?

Hela – paní smrti nebude žiadna padavka

A to doslova .. veď tá žena hneď v prvej scéne rozbila Mjolnir! Dá sa to vôbec?!

Len ťažko by sme v rámci komiksového Marvel Universe našli niekoho, kto by dokázal Mjolnir čo i len nadvihnúť, nie to ho žničiť. A taktiež by to nebolo prvýkrát, kedy by sa v MCU s nami v traileri hrali (áno, narážam na teba, zlomený štít!)

Na druhú stranu, čo ak je naozaj Hela v podaní Cate Blanchett taká mocná? Režisér Taika Waititi sa vyjadril, že na udalosti vo filme budú priamo nadväzovať Avengers: Infinity War. A zaritejší fanúšici vedia, že hlavným záporákom nebude nik iný, ako sám Šialený Titán Thanos, ktorý v komiksoch nemiluje nikoho iného, akol postavu „Smrti“. Žeby bola Hela v MCU Thanosova milovaná smrť? Uvidíme.

Thor: Boh Humoru!

Filmový Thor vie byť vtipný, v čom nás už v celkovo v 5-tich filmoch dokázal presvedčiť (kto si myslí, že neviem počítať, nech si pozrie potitulkovú scénu z Doktora Strange). Ale zdá sa, že v tomto kúsku bude naozaj ekcelovať. Otázka znie, je to dobré? Kritikom v poslednej dobe začína humor v Marvel filmoch dosť liezť na nervy .. ktomu ako som už spomínal vyššie: Ragnarok – koniec sveta – postavy majú byť smutné a zúfalé! Majú plakať a trápiť sa! No nie? Mne kebyže zničia svet … och

Loki v záplave boja?

Thora si bez Lokiho neviem prestaviť, kedže (aspoň podľa mňa) je to jediný záporák v MCU, ktorému to záporáctvo aj verím. O to radšej ho vidím vo svojej rohatej helme a v oblečení, ktoré nápadne pripomína jeho oufit v komiksovej sérií Agent of Asgard. A čo to má v rukách? Nože? Počkať, on je na bojisku? Toto mi nejak k Lokimu nesedí. Uvidíme aká bude jeho rola vo filme, nesmieme zabudnúť, že na konci Thora 2 bol práve on, kto si sadol na Asgardský trón. Dúfam, že na to bude film nadväzovať.

A nakoniec veľké finále: Unworthy Thor !

Pre nezainteresovaných: Thor v komiksovom svete Marvela už nieje Thorom nejaký ten piatok. Po udalostiach v komiksovej sérií Original Sin Thor už viac nieje hoden svôjho kladiva a tým pádom ani mena Thor: Boh hromu. Ktomu prišiel o ruku, o vlasy, o úctu, schopnosť spať, vôľu žiť a vďaka množstvu alkoholu, čo vyslopal, zrejme aj o pečeň. Je z neho Unworthy Thor.

Tvorcovia filmu Thor: Ragnarok sa určite novou Odinsonovou sériou inšpirovali, kedže tu Chris Hemsworth tiež prichádza o Mjolnir a vlasy. Ale bohužial, týmto asi aj skončili, kedže ako už bolo spomínané, film má byť uvoľnený a vtipný. Nechajme sa prekvapiť.

Thor: Ragnarok štartuje začiatkom Novembra v amerických kinách 03.11.2017.

Thor (Chris Hemsworth) je uvězněn na druhé straně vesmíru bez svého mocného kladiva a ocitá se v závodu proti času, aby se vrátil zpět na Asgard a zastavil Ragnarok – destrukci své domoviny a všech Asgarďanů – který je v rukou nové mocné hrozby, nelítostné Hely (Cate Blanchett). Nejprve však musí přežít smrtící gladiátorský souboj, ve kterém bude bojovat proti svému bývalému spojenci a Avengerovi – Neuvěřitelnému Hulkovi (Mark Ruffalo).

  • zdroj – newsarama.com, csfd.cz

 

 

Odpovedať

2 Komentáre Zapnuté "Čo sa dá zistiť z nového traileru Thor: Ragnarok?"

Upozorni ma, keď
Zoradiť poďľa:   najnovších | najstarších | najviac hlasov
wpDiscuz